Статьи и обзоры nachodki.ru

 

З метою реалізації заходів Програми розвитку сільського господарства Івано - Франківської міської територіальної громади на 2022 - 2025 роки в бюджеті на 2023 рік передбачено кошти в сумі 2,5 млн.грн. 

 Скористатися фінансовою підтримкою за рахунок бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно – правової форми власності, фізичні особи – підприємці та особисті селянські господарства, що провадять діяльність у галузі сільського господарства в межах територіальної громади.

 Одержувач може скористатися одноразово в поточному році одним із визначених напрямів. Зокрема, на виконання заходів Програми в бюджеті передбачено 2,5 млн.грн. на:

 -         часткове відшкодування вартості великої рогатої худоби (до 50% вартості за одну голову, але не більше 100,0 тис. грн.) перелік докуменів ;

 -         відшкодування власникам бджолосімей при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл (до 50 % вартості понесених витрат на проведення досліджень) перелік докуменів ;

 -         вартості рослин плодово – ягідних культур (до 50 % вартості, але не більше 200,0 тис. грн після здійснення їх посадки) перелік докуменів;

 -         відшкодування вартості матеріалів для встановлення системи краплинного зрошення плодово – ягідних культур (до 50 % понесених витрат після завершення монтажних робіт, але не більше 300,0 тис. грн.) перелік докуменів ;

 -         відшкодування вартості матеріалів для спорудження модульних теплиць (до 30 % здійснених витрат, але не більше 500,0 тис. грн) перелік докуменів ;

 -         відшкодування вартості придбаних овець та кіз (від 10 голів овець та кіз у розмірі до 50 відсотків вартості за одну голову, але не більше 100,0 тис. грн.) перелік докуменів ;

 -         утримання свиноматок (за утримання від 3 голів свиноматок по 3,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 50,0 тис. грн.) перелік докуменів;

 -         утримання свиней на відгодівлі (за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 2.0 тис. грн на 1 голову, але не більше 100,0 тис. грн.) перелік докуменів.

 

Заяви та документи приймаються до 5 жовтня поточного року за адресою:
м.Івано-Франківськ, вул. Курбаса, 2, Департамент комунальних ресурсів та сільського господарства міської ради, 3 поверх (Управління сільського господарства).

 

Секретар комісії - Уляна Сергенюк моб. тел. 0502028863; 0978331491.

 

 

 

 

 

Керуючись ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 р. №327-р «Про затвердження плану заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», на виконання рішення Івано - Франківської міської ради від 18.11.2022 р. №199-30 «Про внесення змін до рішення Івано – Франківської міської ради від 09.09.2022р. № 166-29 «Про Програму розвитку сільського господарства Івано - Франківської територіальної громади на 2022 - 2025 роки», з метою забезпечення продовольчої безпеки територіальної громади в умовах російсько - української війни, виконавчий комітет  Івано-Франківської міської ради 15 грудня 2022 року рішенням №1286 затвердив в новій редакції Порядок подання документів на виконання заходів Програми розвитку сільського господарства Івано - Франківської міської територіальної громади на 2022 - 2025 роки. 

Ознайомитись з Порядком подання документів на виконання заходів Програми розвитку сільського господарства Івано - Франківської міської територіальної громади на 2022 - 2025 роки можна відкривши документ.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок подання заявок аграріями на отримання рукавів для зберігання зерна місткістю 200 тонн через систему ДАР.

Проект реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Надання такої допомоги українським аграріям є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є подолання дефіциту зерносховищ, – зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє – «це критично важливо зараз для підтримки українських фермерів та забезпечення глобальної продовольчої безпеки».

Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих.

Кількість рукавів, яку отримає аграрій, буде розрахована відповідно до кількості отриманих заяв та пропорційно до площі оброблюваних земель.

Подання заяв на участь у програмі здійснюється за допомогою Державного аграрного реєстру.

Завдяки цьому аграрію достатньо не виходячи з дому зайти в свій особистий електронний кабінет, обрати серед доступних програм підтримки «отримання гуманітарної допомоги від ФАО у вигляді тимчасових засобів зберігання сільськогосподарської продукції (рукавів)» та заповнити відповідну електронну форму.

Основні вимоги до учасників програми:

  • площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10 000 гектарів;
  • використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;
  • розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;
  • самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області

До участі у програмі заохочуються зокрема малі та середні агровиробники.

Прийом заявок триватиме два тижні до 9 жовтня. Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок, учасники програми отримають підтвердження про надання допомоги через ДАР, а також будуть повідомлені про адресу складу для самостійного транспортування рукавів на територію аграрного господарства.

Рекомендуємо аграріям територіальної громади, в яких відсутні зерносховища скористатися даною пропозицією.

Європейський Союз виділив 1,5 млрд грн. на програму фінансової допомоги малим агровиробникам, які потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для ведення господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат.

Кабінет Міністрів України затвердив розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України порядок використання коштів указаної програми. Механізм отримання відповідних коштів описаний в  постанові Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Отже, хто може розраховувати на фінансову допомогу по даній програмі?

Фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів.

Які додаткові вимоги висуваються до фермерів та інших виробників сільськогосподарської продукції?

Основна вимога - фермерське господарство та інші виробники сільськогосподарської продукції мають бути зареєстровані у Державному аграрному реєстрі.

Також, фермер, який хоче отримати кошти, повинен мати у власності та/або користуванні зазначену вище кількість земельних ділянок чи голів ВРХ, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Як зареєструватись у Державному аграрному реєстрі?

Реєстрація здійснюється на сайті www.dar.gov.ua через кваліфікований електронний підпис або BankID

Що робити після реєстрації в ДАРі?

Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас. Обов’язково зверніть увагу на інформацію про ваші земельні ділянки, інформація про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру та кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично завантажується з Єдиного державного реєстру тварин.

Як оформити заявку на відповідну фінансову підтримку?

В електронному кабінеті в розділі «Фінансові програми» - «Доступні фінансові програми»

Форму заявки затверджує Мінагрополітики. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.

Які вимоги щодо заповнення заяви?

Заявка на отримання бюджетних коштів подається:

- громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи — громадяни України; 

- стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

- які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;

- до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

- які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;

- які не мають заборгованості перед бюджетом;

- які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

- керівники та/або бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

- Скільки коштів можна отримати по відповідній програмі?

- по 3 100 грн за 1 га сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн)

- по 5 300 грн за вирощену дійну корову (але не більше 530 тис. грн).

 Важливо: фермер чи інший виробник сільськогосподарської продукції може отримати фінансову допомогу тільки по одному напрямку!

Чи треба повертати кошти?

Ні, це безповоротна фінансова допомога.

Скільки часу триває подача заявок?

Подати заявку можна з 1 вересня 2022 р. до 15 листопада 2022 р.

Який механізм безпосереднього нарахування коштів?

Укрдержфонд перевіряє подані заявки та відомості про отримувача, які містяться в Державному аграрному реєстрі, на відповідність вимогам Порядку та визначає обсяг бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнуван.

Щомісяця в ДАР з’являються сформовані переліки отримувачів у розрізі напрямів про нарахування сум бюджетних коштів з урахуванням черговості подання заявок.

Покроковий порядок надання в оренду водного об’єкта

Водно-кліматичний потенціал надає підприємцям реальні можливостізайматися аквабізнесом. Якщо ви плануєте розпочати цей бізнес – пропонуємо покроковий порядок надання в оренду водного об’єкта для цілей аквакультури. 

Аквакультура є одним з ключових трендів та швидкозростаючим сектором тваринництва, а в Україні – третім за значимістю джерелом тваринного білка.

Розвиток аквакультури у світі об’єктивно зумовлений як альтернатива негативним процесам виснаження світових водних біоресурсів через надмірне їх використання.

За консультаційною допомогою радимо звертатися до Методично-технологічного центру з аквакультури Держрибагентства – https://bumtca.com.ua.