Шаблоны Joomla 3 тут

Про проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких мясоїдних

тварин в Івано-Франківській області

Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової систем. Від сказу щорічно гине у світі понад 55 тисяч людей і більше 1 мільйона тварин.

22.05.2023р.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні, так і на Івано-Франківщині залишається напруженою. Передумовами виникнення сказу у домашніх  тварин є особливість екології лисиць, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Міграція лисиць та їх неконтрольоване розмноження призводить до контактів з безпритульними собаками і котами.  Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і передбачає парентеральну вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів на території району, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

На виконання наказу Держпродспоживслужби від 18.05.2023 № 343 «Про організацію заходів з проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких мясоїдних тварин у 2023 році» та забезпечення виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хворіб в Івано-Франківській області, розпочалася від 22.05.2023 р. весняна кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Івано-Франківської міської територіальної громади та області. Лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. 

Для імунізації диких м'ясоїдних тварин використовується пероральна вакцинація, яка здійснюється шляхом обробки на території мисливських угідь, лісопосадок, місць «проживання» диких тварин у покинутих будівлях та присадибних ділянках - розкладання принад з вакциною вручну або за допомогою авіатранспорту. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Приманка для пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до мешканців Івано-Франківської громади з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок не брати їх руками, не переносити та не руйнувати. Застерігаємо батьків та звертаємося до керівників старостатів округів Івано-Франківської територіальної громади і виховного складу шкіл та садочків провести роз’яснювальну роботу серед дітей.