Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Європейський Союз виділив 1,5 млрд грн. на програму фінансової допомоги малим агровиробникам, які потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для ведення господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат.

Кабінет Міністрів України затвердив розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України порядок використання коштів указаної програми. Механізм отримання відповідних коштів описаний в  постанові Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Отже, хто може розраховувати на фінансову допомогу по даній програмі?

Фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів.

Які додаткові вимоги висуваються до фермерів та інших виробників сільськогосподарської продукції?

Основна вимога - фермерське господарство та інші виробники сільськогосподарської продукції мають бути зареєстровані у Державному аграрному реєстрі.

Також, фермер, який хоче отримати кошти, повинен мати у власності та/або користуванні зазначену вище кількість земельних ділянок чи голів ВРХ, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Як зареєструватись у Державному аграрному реєстрі?

Реєстрація здійснюється на сайті www.dar.gov.ua через кваліфікований електронний підпис або BankID

Що робити після реєстрації в ДАРі?

Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас. Обов’язково зверніть увагу на інформацію про ваші земельні ділянки, інформація про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру та кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично завантажується з Єдиного державного реєстру тварин.

Як оформити заявку на відповідну фінансову підтримку?

В електронному кабінеті в розділі «Фінансові програми» - «Доступні фінансові програми»

Форму заявки затверджує Мінагрополітики. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.

Які вимоги щодо заповнення заяви?

Заявка на отримання бюджетних коштів подається:

- громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи — громадяни України; 

- стосовно яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

- які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;

- до яких не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

- які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;

- які не мають заборгованості перед бюджетом;

- які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

- керівники та/або бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

- Скільки коштів можна отримати по відповідній програмі?

- по 3 100 грн за 1 га сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн)

- по 5 300 грн за вирощену дійну корову (але не більше 530 тис. грн).

 Важливо: фермер чи інший виробник сільськогосподарської продукції може отримати фінансову допомогу тільки по одному напрямку!

Чи треба повертати кошти?

Ні, це безповоротна фінансова допомога.

Скільки часу триває подача заявок?

Подати заявку можна з 1 вересня 2022 р. до 15 листопада 2022 р.

Який механізм безпосереднього нарахування коштів?

Укрдержфонд перевіряє подані заявки та відомості про отримувача, які містяться в Державному аграрному реєстрі, на відповідність вимогам Порядку та визначає обсяг бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнуван.

Щомісяця в ДАР з’являються сформовані переліки отримувачів у розрізі напрямів про нарахування сум бюджетних коштів з урахуванням черговості подання заявок.