Бесплатные шаблоны Joomla

Триває прийом заявок через Державний аграрний реєстр в рамках нової програми, допомога малим агровиробникам. Програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

Детальніше: https://www.kmu.gov.ua/news/mali-ahrovyrobnyky-mozhut-otrymaty-dopomohu-cherez-dar

Відповідно до порядку програми, безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр (dar.gov.ua).

Фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які зареєстровані у ДАР та відповідають критеріям програми, зможуть отримати безповоротну допомогу в розмірі:

3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тис. грн);

5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тис. грн).

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці.

Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі, відтак перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Рішення про надання підтримки прийматиметься прозоро та відповідно до найкращих європейських практик.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має пройти реєстрацію у Державному аграрному реєстрі на платформіdar.gov.ua, перевірити усі офіційні дані про себе і свою діяльність, які автоматично підвантажаться з державних ресурсів, додати інформацію про свою діяльність, заповнити форму заявки онлайн та підписати її електронним цифровим ключем. Перебіг опрацювання заявки відображатиметься в електронному кабінеті сільгоспвиробника в режимі реального часу. Доступ до ДАР:dar.gov.ua.

12 серпня Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу запустило єдиний цифровий хаб для фінансової підтримки агровиробників – Державний аграрний реєстр. Реєстрація у ДАР відкрита для усіх бажаючих товаровиробників сільськогосподарської продукції.

Рекомендуємо сільськогосподарським товаровиробникам територіальної громади активізувати роботу, щодо реєстрації в ДАР та подачі електронних заявок на отримання фінансової підтримки.